Kołobrzeg-ratusz

Mieszkańcy dużych miast wybierają na urlop do Kołobrzegu

Kołobrzeg to największe i najpiękniejsze uzdrowisko nad polskim Bałtykiem. Miast nadmorskich jest wiele, ale to posiada magię i urok, o czym wielu turystów z Polski i zagranicy przekonało się i dlatego wciąż wraca do tego uzdrowiska. W samym mieście jest rekordowa liczba uzdrowisk, aż 24. Ten kurort nadmorski ma bardzo dogodne położenie – dookoła lasy oraz bogate złoża solanki i borowiny.

Przepiękna plaża kołobrzeska została wyróżniona Błękitną Flagą. W kierunku Grzybowa, po zachodniej stronie rzeki Parsęty znajduje się bardzo malowniczy odcinek plaży, na którym zawsze panuje ruch turystyczny nie tylko w sezonie, w okresie letnim. Uzdrowiska, morze, plaża, to nie jedyne atrakcje w Kołobrzegu.

Piękna starówka, na której jest wiele wąskich uliczek, urokliwe kamienice i monumentalna bazylika katedralna. Od rynku odchodzą uliczki, które przecinają się pod kątem prostym – cecha charakterystyczna średniowiecznej zabudowy. Najstarsza uliczka w mieście Dubois o łukowatym kształcie wskazuje na to, że w przeszłości biegła ona wzdłuż murów obronnych miasta. Na końcu uliczki znajduje się Baszta Prochowa znana też pod inną nazwą jako Baszta Lontowa. Jest ona jedynym średniowiecznym zabudowaniem z dawnego systemu obronnego Kołobrzegu. Na pewno warto się wybrać tą uliczką na spacer i z bliska zobaczyć jej niezwykłość. Będąc w Kołobrzegu, nie sposób pominąć latarnię morską, z której roztacza się niesamowity widok na port i miasto. Jeżeli lubimy przejażdżki rowerowe, to Kołobrzeg jest do tego bardzo dogodnym miejscem. Jest tu wiele ścieżek rowerowych. Miasto jest niezwykle urokliwe i nieustannie przyciąga do siebie rzesze turystów. Od lat jest to częsty kierunek wyjazdów na urlop mieszkańców dużych miast: WarszawyKatowic i innych.

Zobacz też:

Zabytki Kołobrzegu – co warto w nim zwiedzić?