oceanarium

Oceanarium w Kołobrzegu – dlaczego warto?

Oceanarium znajduje się przy ul. I Armii Krajowej 6c w Kołobrzegu. Jest niewielką placówką, ale jedyną w swoim rodzaju z uwagi na fakt, że ma charakter ruchomy. Wcześniej znajdowała się także w Krakowie, Warszawie oraz Szczecinie. Oferuje bogaty wahlarz morskiej fauny – zarówno słodko, jak i słonowodnej. W dwupoziomowej konstrukcji możemy podziwiać efemeryczne płaszczki, majestatyczne rekiny rafowe, mureny oraz skrzydlice. Nie zabraknie także wielu odmian ukwiałów. Egzotyczne okazy prezentowane w oceanarium pochodzą z obszaru Oceanu Indyjskiego oraz Spokojnego, jak również z basenu Morza Czerwonego.

Oceanarium w Kołobrzegu – Czy warto poświęcić swój czas?

Obiekt posiada znaczące walory edukacyjne i zainteresuje nie tylko najmłodszych. Akwaria są przestronne, co daje możliwość swobodnej obserwacji okazów. Oceanarium cieszy się sporą popularnością, przez co niestety niekiedy bywa w nim nieco zbyt tłoczno. Istnieje możliwość wykupienia zorganizowanych zajęć edukacyjnych dla grup. Zajęcia prowadzą przeszkoleni pracownicy.

Oceanarium zdecydowanie jest warte polecenia. Stanowi ciekawą atrakcję, którą warto odwiedzić z całą rodziną i z całą pewnością uatrakcyjni pobyt nad polskim morzem. Przy okazji, dzieci zdobędą wiedzę przydatną w szkole na lekcjach przyrody. Dzieci w wieku do lat dwóch mogą wchodzić do oceanarium za darmo pod opieką dorosłych.

Zobacz też:

Zabytki Kołobrzegu – co warto w nim zwiedzić?