Jakie inwestycje powstają w Kołobrzegu?

Nadmorskie miasto jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i atrakcyjnych punktów na turystycznej mapie Polski. Kołobrzeg słynie z pięknych plaż oraz malowniczych kąpielisk. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że posiada status uzdrowiska. Miasto położone w województwie zachodniopomorskim tłumnie odwiedzają kuracjusze, którzy chętnie korzystają z właściwości leczniczych wód i torfu. Kołobrzeg jest także atrakcyjnym miejscem do życia. Rynek nieruchomości rozwija się tu bardzo dynamicznie, a popyt na lokale mieszkalne nie słabnie.

Planowane i realizowane inwestycje w Kołobrzegu

W nadmorskim mieście znajduje się wiele ciekawych ofert sprzedaży mieszkań. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza nieruchomości z rynku pierwotnego. Deweloperzy w Kołobrzegu wybierają bardzo atrakcyjne tereny pod budowę nowoczesnych obiektów lub osiedli mieszkalnych. Wiele z nich powstaje w bliskiej odległości od centrum miasta i w otoczeniu terenów zielonych oraz rekreacyjnych. Na nowo wybudowanych osiedlach każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie.

W Kołobrzegu realizowane są obecnie nowe inwestycje, takie jak: Polanki Aqua, Osiedle przy Witosa, Harmonia Kołobrzeg, Baltic Wave, Wyspa Solna etap III. Niektóre budynki wielorodzinne zostaną oddane do użytkowania pod koniec 2022 lub 2023 roku. Inwestorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na apartamenty w inwestycji Wyspa Solna czy Polanki Aqua. W uzdrowiskowym mieście można też znaleźć mieszkania gotowe do zamieszkania, na przykład: Mazowiecka Park, Baltic Marina Residence, Apartamenty Inwestycyjne Solny Resort, Westing House Resort, Navigator D.

Kołobrzeg w liczbach – ceny nieruchomości

Popyt na apartamenty w nadmorskich miejscowościach wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Podobnie jest w Kołobrzegu, gdzie koszt zakupu nieruchomości można porównać do cen rynkowych w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie. Średnio za metr kwadratowy nieruchomości trzeba zapłacić ponad 12 tys. zł, a przeciętna wartość lokalu mieszkalnego to 534 tys. zł. Przeglądając oferty z rynku pierwotnego, można jednak znaleźć nowe nieruchomości za 5 400-6 200 zł/ m kw.

Niedrogie mieszkania są budowane na Osiedlu przy Witosa, które zostanie oddane do użytkowania pod koniec 2022 roku. Nowa inwestycja powstaje około 5 km od plaży głównej i 3 km od centrum miasta. Nowoczesne osiedle będzie składać się z 7 budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się łącznie 196 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Na przyszłych mieszkańców czeka szereg udogodnień, m.in. brak barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych czy miejsca postojowe w garażach podziemnych.

Gotowe do zamieszkania i przestronne apartamenty można znaleźć na kameralnym osiedlu Mazowiecka Park. Nowa inwestycja deweloperska została wybudowana i oddana do użytkowania w 2020 roku. Osiedle przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu składa się z kilkunastu mieszkań 4- i 5-pokojowych o powierzchni od 100 do 113 metrów kwadratowych. Inwestycja Mazowiecka Park to idealna propozycja dla osób, które poszukują wygodnego miejsca do życia oraz lubią aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.